05 Ağustos 2013

HİSSEDEREK HİSSETTİRMEK BU OLSA GEREK...


Teşekkürler Koptu Kervan..
Teşekkürler TRT..
Bayıldım ben bu klibe..

Muhabbet baldan tatlı,
İyi seyirler hepinize..28 yorum:

 1. Ablacım eline sağlık hayırlı bayramlar:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Ayşemm. Hayırlı yolculuklar dilerim. Çok öptüm ablam..

   Sil
 2. Gözlerim yaşardı, izlememiştim. Ben de sana teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım bende ilk izlediğimde çok duygulandım sonra defalarca izledim ve sizlerde izleyin istedim.. Sevgilerimle.

   Sil
 3. Merhabalar Vuslat.

  Bu güzel kliple birlikte Ramazan ayının şu son günlerine ne güzel bir renk katmışsınız. Emeğinize ve gönlünüze sağlıklar dilerim.

  Ramazan bayramınızı kutlar; tüm sevdiklerinizle ve sevenlerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim Recep bey güzel dileklerinize. Bende aynı duygularla bayramınızı kutlar ailecek sağlık sıhhat dilerim..Mutlu bayramlar.

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Canımm beğenmene çok sevindim. İyi bayramlar. Sevgilerimle.

   Sil
 5. Keyifle izledim ablacım:)Paylaşman süper olmuş.
  Şimdiden bayramın mübarek olsun.
  Ellerinden öpüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim Melihacığım. Çok hoş bir grup keyifle seyrediliyor. Sanada iyi bayramlar. Mutlulukla sağlıkla..

   Sil
 6. Hayırlı bayramlar demek için geldim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nurum canım sanada iyi bayramlar dilerim. Sevgilerimle..

   Sil
 7. Bende izledim geçen gün bu klibi. Her gün bir başka ilahiyle geliyorlar yayına. Çok ilginç tarzları ama bir o kadar da güzel sesleri...

  Bende bayıldım valla ablam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım iyi bayramlar.. Bende bütün seslendirdikleri ilahileri izledim en etkileyici bu gibii..Evet sesleri tarzları enteresn.. İzlemek keyif..
   Çok öptüm seni canım benim..

   Sil
 8. Ne güzelmiş o eski bayramlar

  Şehrin hamamları sabaha kadar açık olurmuş; bir de şekercileri. Temizlik, bayrama tertemiz ve kokulanmış olarak girmek bayramın ilk şartı ise şeker sözlerle, şeker sofralarla, şeker tadında ruhlarla tatlı yiyip tatlı konuşma da ikinci şartı imiş.

  Iyd-ı Fıtır (Fitre/iftar bayramı) ismiyle müsemma fitreler verilir, bir ay imsak edildi diye sevinç içinde iftar edilirmiş. Sevgilinin fermanına, dertlinin dermanına koşulur, borçlunun borcu, suçlunun suçu bağışlanırmış. Ayak takımından eşrafa, zenginden dilenciye en mütevazı çatılardan kaşanelere kadar ihtiyar genç, kadın erkek herkes bir bayram ruhuyla harman olur, bayramı ağız tadı diye sofralara koyup lezzet bulurmuş. En gariban insanın bile bayramlık bir urbası bulunur, bu urbayı bayramın ruhu gibi giyinir ve artık zamanın bayram olduğu bilinciyle oturur, yürür, konuşur, yaşarmış. Mehmet Akif diliyle “Pür handedir âfâk, cihan başka cihandır / Bayram ne kadar hoş, ne şetaretli zamandır”.

  Ne güzelmiş o eski bayramlar!..

  Şehrin hamamları sabaha kadar açık olurmuş; bir de şekercileri. Temizlik, bayrama tertemiz ve kokulanmış olarak girmek bayramın ilk şartı ise şeker sözlerle, şeker sofralarla, şeker tadında ruhlarla tatlı yiyip tatlı konuşma da ikinci şartı imiş. Bayram, bir namaz ile başlarmış, şimdiki gibi. Minarelerden yükselen lahuti sedaların ardından, abdest nuru ile parlayan yüzlerin sokakları bir şafak aydınlığı gibi doldurduğu rahmani bir namazmış o. Başların kulluk için eğildiği, alınların kulluk için yere değdiği bir namaz. Kalpleri coşturan tekbir ve tehliller ile pırıl pırıl yüzlerin biriktiği bir namaz… Şimdiki gibi…

  Ne güzelmiş o eski bayramlar!..

  Bayram namazından sonra kabristana gidilip önce atalar ve dedelerin ruhlarıyla bayramlaşılır, belki derinden derine Yasinler ve Fatihalar ile zaman aşılır, selvilerin hazin hışırtıları altında titreşen yanık sadalar ile evlere ulaşılırmış. Evde bir telaş, bir telaş… Ailenin en kıdemli evinde kahvaltı yapılacak ve ailenin bütün fertleri burada birbiriyle buluşacak. Küskünler barışmaya, çocuklar bahşiş kapıp yarışmaya gelmişlerdir mutlaka. Az sonra bekçi baba ve tulumbacı takımına mendiller sunulacak, amir-memur ziyaretleri için uygun hediyyeler bulunacak. Şimdi olmadığı gibi…

  Ne güzelmiş o eski bayramlar!..

  Önce şeker ikram edilirmiş, ardından kahve… Ama kahve mutlaka sade olacaktır. Güler yüz ile herkesin gönlü yapılacak, elbette ayak da yorgana göre uzatılacaktır. Hatırlı bir ziyaretçi geldiyse -aman ha- diğerlerini küstürmeyeceksiniz, zor da olsa mihman mihman üstüne ağırlamayı bileceksiniz. Çekinmeyin, teşrifat kaideleri zaten birinci derecede kıymetli misafirleri ilk gün, diğerlerini kıymetlerine göre ikinci veya son gün ziyarete imkan tanımaktadır. Birinci gün gelenlerle sarmaş dolaş olmayı, ikinci gün gelenlere ayağa kalkıp bir adım geride durmayı ihmal etmeyiniz. Üçüncü gün gelenlerin de hediyesi nispetinde kıymeti vardır demeyin sakın, onlar hakiki bayram çiçekleridir, belki Nedim’den bir beyit ile gönüllerini almanız gerekebilir: “Pek umar teşrîf-i ıydın ah ikinci gün Nedim / Gündüzün olmazsa akşam olsa da mani değil (Nedim bayram ziyareti için ikinci günde teşrif etmeni ne kadar umar, ah bir bilsen; hatta gündüzünde olmazsa akşamında olsa da razıdır)”.

  Ramazan-ı şerif günleri gidiyor, şevval-i mübarek ile bayram geliyor. Sahi ne güzelmiş o eski bayramlar!... Allah bayramı ümmet-i Muhammed’e, bütün İslam ülkelerine uğurlu, kademli eylesin.

  Berceste

  El vereydi nimet-i vaslın eğer bayramda

  Gam yemezdi sâim-i hicranın ol eyyâma dek

  (Şeyhülislam Yahya)

  Ey sevgili! Senin ayrılık orucunu tutan âşıkın, eğer vuslat nimetine bayramda ulaşacağını bilseydi o güne kadar gam yiyerek orucunu bozmazdı.

  Selam ve dua ile hayırlı bayramlar ......

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldiniz Muammer bey evet aynen anlattığınız gibiydi eski bayramlar. Şimde bizler nerde o eski bayramlar diyoruz ya, bizim çocuklar hangi bayramları hatırlayacaklar ki? meraktayım..
   Hayırlı bayramlar dilerim..

   Sil
 9. Gönlüne , yüreğine sağlık Vuslatım.
  Bayramını kutlar , ellerinden öper bu kuzucuğun .
  ( Sana mail attım .)
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımmm hoşgeldin dünyama..Yeniden seni okumak çok mutlu etti beni.. Canım hemen gidip okudum ve cevapladım ve :( gerçekten üzüldüm. Çok şükür geçti demi?..
   Çok öpüyorum seni..

   Sil
 10. I also love this clip. I saved it to listened again. The song is sad and I love sad songs. The singers and musicians are all into their song. It's beautiful!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yes Kaya..It's very beautiful.. Thank you..

   Sil
 11. İlk kez izliyorum insanın yüreğine dokunan bir klip hazırlamışlar. Teşekkür ederim canım benim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslım canım beğenmene çok sevindim. Sevgilerimle..

   Sil
 12. Yanıtlar
  1. Beğenmenize sevindim Hüseyin bey.. İyi bayramlar..

   Sil
 13. ablam ilk kez dinledim nefisti

  siz paylaşmasanız bu harika yorumdan bihaber olacaktım:)

  Bayramını şimdiden kutluyorum ablacım
  Sevdiklerinle daha nice güzel bayramları karşılamayı Mevla nasip eylesin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canım. Cümlemize iyi bayramlar olsun inşllah. Sevgilerimle.

   Sil
 14. bilmiyodum öğrenmiş oldum iyiymiş.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Süper hemde çoğunlukla Galata'da..

   Sil

Yorumlarınız beni mutlu ediyor.. Ziyaretiniz için teşekkürlerimle. Sevgilerimle..