27 Haziran 2014

MAHYALAR SÜSLEYECEK MİNARELERİ, ORUÇ SÜSLEYECEK RUHLARI, BEDENLERİ..

Kutsal kitabımız Kurân-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı, insanlara gönderilmiş ve ilel ebed tek aydınlatıcımız İslam Dininin tohumlarının atıldığı mübarek Ramazan Ayına erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz hep birlikte.. 

Manevi duygularımızı en üst seviyede yaşayacağımız bu ayda, bin aydan daha hayırlı olarak nitelendirilen 'Kadir Gecesi' de bulunmaktadır.

Ramazan ayı, oruçlu olmanın, ibadetin, sabır etmenin, yardımlaşmanın, yoksulun halini anlamanın, Allah'ın rahmetine ve bağışlayıcılığına sığınmanın, inanarak Kuranı okumanın, iftar sofralarında buluşarak paylaşmanın ayıdır.

''Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kuran'ın indirildiği aydır''(Bakara: 2/185) 

Tüm inanların, müminlerin, gönlü Allah sevgisi ile çarpanların mübarek ramazan ayının başı rahmete, ortası mağfirete, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluşa vesile olsun inşallah..

Hayırlı Ramazanlar dilerim..

 Osmanlı'da Ramazan/Yamak Ahmet

“Ey iman edenler! Allah’a karşı gelmekten sakınmanız için oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi, size de farz kılındı.”(9) Oruç İslam’ın beş şartından biridir. Tutanlara dünya ve ahiret mükafatı sağlamaktadır. Peygamber Efendimiz bir hadislerinde şöyle buyurmaktadır. “İslâm beş şey üzerine kurulmuştur: Allah'tan başka Tanrı olmadığına ve Muhammed'in O'nun kulu ve elçisi olduğuna tanıklık etmek; namaz kılmak, zekât vermek, ramazan orucunu tutmak ve gücü yetenler için Beytullah'ı ziyaret (hac) etmektir.”(10)

Geçtiğimiz Ramazanlardan..

21 yorum:

 1. Merhabalar.

  Bizleri Ramazan ayına kavuşturan Cenab-ı Hakk'a hamd ve senalar olsun. Çok sevdiğim bu mübarek ayı her sene iple çekerdim. 2014 yılının azizliğine uğradığımdan dolayı bu yıl biraz buruk girdim bu mübarek aya. Ama her şeye rağmen, Allah'a şükürler olsun ki, bu mübarek ayın manevi havasını teneffüs edebiliyor ve hazzını yaşayabiliyorum.

  Ramazan ayınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını diler; feyiz ve bereketinden istifade eden kullarından olursunuz inşAllah.

  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende şükrediyorum Allah'ıma hayırlısıyla yeniden kavuştum mübarek ramazan ayına diye.. hayırlı Ramazanlar recep bey.. Sağlıcakla kalın..

   Sil
 2. Amin ablacim Ramazanı şerifin hayirli olsun kardeşinden sevgiler:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hayırlı ramazanlar benim can kardeşim.. Ayşem.. Sarıldım sana..

   Sil
 3. VUSLATcım buradayım...daha doğrusu yaşıyorum canım :)

  bloğumda sorunlar oluştu, fotoların çoğu gitti ve getiremiyorum
  can sıkıntım, sinirim ve üzüntüm tavan yapmış durumda...öyle ki kendi bloğuma da başka bloglara da girmiyorum çoktandır

  yorum yazıyorum yayınlayamıyorum epeydir...tekrar deneyim dedim umarım bu kez yayınlanır da cevabımı okursun

  ilgine çok teşekkür ederim güzel arkadaşım...öpüyor, kocaman sarılıyorum :)

  sana ve tüm arkadaşlara hayırlı ramazanlar diliyorum...Rabbim sağlıkla tekrarını nasip etsin inşaAllah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgil Aynur'cuğum nasıl mutlu oldum haber aldığıma. Hepimizin blog sayfasında zaman zaman sorunlar oluşabiliyor. Umarım halledersin. Bende sana sarıldım ve hayırlı ramazanlar diliyorum. Kendine iyi bak..Sevgilerimle.

   Sil
 4. İnanan herkesin ramazan ayı hayırlı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin İlhan bey teşekkürler..

   Sil
 5. Çok şükür bu sene de Yüce Rabbim bizlere Oruçu nasip etti inşaallah tamamlamayı da nasip eder ve bir dahalarını da göstersin Ramazan ayı öyle huzurlu bir ay ki hep o güzelliği yaşamak istiyor insan canımm Senin de ramazan ayın oruçların ibadetlerin kabul olsun çok sarıldım sevgilerimi bıraktım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Macideciğim cümlemizin ibadetlerini dualarını hayırlı amellerini kabul etsin yaüce Allahım. Bende sarıldım sana. Hayırlı ramazanlar..

   Sil
 6. Sahip olduğumuz güzellikler için her daim şükretmeliyiz.. Dilerim hak eden her iyi insan adaletle, merhametle ve mutlulukla karşılaşsın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin sevgili Dae..Cümlemizin ramazanı mübarek olsun. Hayır ve bereket getirsin. Sevgilerimle..

   Sil
 7. Sağlıklı huzurlu hayırlı Ramazanlar arkadaşım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim çok teşekkür ederim. Cümlemize hayırlı ramazamlar olsun. Sevgilerimle..

   Sil
 8. oyyy balım benim ben sana darılır mıyım (lanet ciğer ) sadece bu ara nete girme modumda değildim. Bi de yoruma yorum cevabı oluyor ya hemen yorum kutusunun altında ben de yok daha doğrusu yapmayı beceremedim bilen beri gele.. Vıslatım ( hahaaaa bu da iydi değiştirmicem vıslat ) ben de seni sevdim, ne güzel sevmek sevilmek ayyy kelebekler şoldu,,,, mucuk sana... Kurban olsun sana ciğerler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) meri'mmm

   Sil
 9. Bu ayın değerini anlayıp, bu değeri yaşamaya çalışırız inşaallah. Ramazan ayının feyzinden yararlanırız inşaallah...Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Furkan. Allahcc dualarımızı kabul etsin inşallah.. Sevgilerimle..

   Sil
 10. Ramazan Ayinin Rahmeti ve Bereketi hepimizin üzerine olsun.Rabbim tuttugumuz oruclari,kildigimiz namazlari ve ettigimiz dualari kabul etsin.Aminnn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin Yıldızcığım. Cümlemiz için insanlık için güzellikler getirsin inşallah..Sevgilerimle..

   Sil
 11. hayırlı olsun sana daaaaa ama bak ramazanda da dünyada kötülük durmuyoor kii.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız beni mutlu ediyor.. Ziyaretiniz için teşekkürlerimle. Sevgilerimle..